Õnne Pillak: Keskerakond keeras lasteaedade ja huvikoolide õpetajatele selja

imageTallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Õnne Pillaku sõnul on kahetsusväärne, et keskerakondlik linnavalitsus otsustas täna mitte toetada lasteaedade ja huvikoolide pedagoogide palgataseme ühtlustamist kooliõpetajatega, luues sellega asjatut ebavõrdsust pealinna haridustöötajate seas.

“Tallinna linnavalitsus ei toetanud seni traditsiooniks olnud olukorda, kus pealinna haridustöötajatele kehtivad samad palgatasemed ning otsustas suurendada vaid kooliõpetajate palkasid, jättes seejuures nii lasteaedade kui huvikoolide pedagoogid ebavõrdsesse olukorda,”  rääkis Pillak.

“Algselt pidasin seda juhuslikuks apsuks, kuid tegelikkuses oligi linnavõimul taoline kavatsus ja kokkuhoiu eesmärgil jäetigi ühtede pedagoogide panus väärtustamata,” lisas ta.

Pillaku sõnul on linnavalitsusel veel käesoleva aasta lisaeelarvega võimalus olukorda parandada. “Reformierakonna fraktsioon teeb kindlasti vajalikud ettepanekud, et kõik pealinna pedagoogid saaksid oma töö eest vääriliselt tunnustatud.”

Tänasel Tallinna linnavolikogu istungil oli ühe päevakorrapunktina koolide õpetajate palga alammäära tõus. Reformierakonna fraktsioon tegi ettepaneku, et see laieneks ka lasteaedade ja huvikoolide pedagoogidele.

 

Lisainfo:

Õnne Pillak

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees

onne.pillak@tallinn.ee

53305033

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga