Nõmme rabad kaitse alla!

Pääsküla ja Harku rabade kaitse alla võtmisest on räägitud juba aastaid. Seni on rabad kaitseta ning praegune linnavalitsus siin aktiivsust ei näita. Nõmme halduskogu liikme Õnne Pillaku arvates tuleb rabad võtta kaitse alla kohe.

õnne_kinnise_suuga jpg

Miks on vaja Pääsküla ja Harku rabad kaitse alla võtta?

Pääsküla ja Harku rabad on piltlikult öeldes Nõmme kopsud, mille toel Nõmme hingab. Minu arvates tuleb võtta mõlemad rabad kaitse alla kindlustamaks, et need säiliks ka tulevikus ja nende asemele ei ehitataks elamuid või magistraale. Nõmmekad armastavad Nõmme rabasid ning neile meeldib seal oma vaba aega veeta. Mina ise olen Harku rabas suurema osa oma lapsepõlves veetnud, suvel metsas luurekat mängides ja talvel suusatanud.

Miks peaks keegi tahtma raba asemele ehitada maja või magistraali?

Mina ei saa ka sellest aru, aga alles kevadel arutasime Nõmme halduskogus Tallinna linnavalitsuse ettepanekut Harku rabasse magistraaltee ehitada. Ettepanek muidugi toetust ei leidnud.

Halduskogu on varemgi maantee rajamist Harku metsa arutanud, aga sellele on ikka kindel ei öeldud. Millegipärast tullakse üha uuesti muudetud plaaniga tagasi. Siiani on halduskogu tee ehitusele alati vastu seisnud. Et need jaburad arutelud lõppeks, ongi vaja rabad kaitse alla võtta. See annab Nõmme elanikele kindluse, et Pääsküla ja Harku rabad jäävad mõnusaks vaba aja veetmise kohaks. Kahjuks, nagu juba öeldud, keskerakondlik linnavalitsus otsustamisega ei kiirusta.

Ütlesid, et praegune linnavalitsus rabade kaitse alla võtmist oluliseks ei pea. Oled sa mõelnud siin ise initsiatiivi haarata?

Nõmme halduskogu tegi kolm aastat tagasi Tallinna linnavalitsusele ettepaneku Pääsküla ja Harku rabad kaitse alla võtta. Seejärel oleme korduvalt linnavalitsuselt küsinud, kaugel asjaga ollakse. Vastuseks on alati olnud erinevad aastanumbrid, mis üha suurenevad. Kevadel andis Reformierakonna fraktsioon volikogus üle eelnõu, millega anti linnavalitsusele konkreetne ülesanne võtta Pääsküla ja Harku rabad kaitse alla. Keskerakondlik linnavalitsus seda eelnõud ei toetanud, vastupidi – linnavalitsus leidis, et rabade kaitse alla võtmisega tuleb oodata, kuid ootamise vajaduseks ühtegi reaalset põhjendust tooma ei soostunud.

Küsis Sandra Nuudi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga