MuPo 3,1 miljonit eurot võiks anda lasteaedadele lumekoristamiseks ja remondiks

Alanud aasta Tallinna eelarve investeeringutekavas haigutab lasteaedade real tühjus, õigemini seda rida pole olemaski. Samas kui skandaalne Munitsipaalpolitsei Amet mõnuleb rahapaja otsas. Selle aasta eelarve näeb ette neile ca 3,1 mln eurot (ehk 48,9 mln krooni). Võrreldes eelmise aastaga on see summa kasvanud ligi 160 tuhat eurot ehk ligi 2,5 miljonit krooni.

Ma ei hakka siin sügavalt lahkama, miks mupot tegelikult üldse tarvis pole. Seda on tehtud juba küllalt. On ilmselge, et mupo ei teeni linlaste huve. Tegu on keskerakondliku tööbürooga, kes teenib oma juhti, käies inimestelt trahvide näol raha välja pommimas. Ei saa ju pidada tõsiselt võetavaks nn õiguskaitseorganit, mida algusest peale on saatnud vaid skandaalid ja hämamine. Võtame näiteks naljamehe Normanni juhtumi, mupo kui KE eratakso või viimase pistiseskandaali.

Et mitte liialt ülekohtune olla, siis tunnistan, et bussis jänkude püüdmisega on nad hakkama saanud. Samas ei õigusta see veel, et mupo rollimängu nimega politsei. Eesti on olemas politsei ja turvafirmad, kellega on võimalik koostööd teha. Tublide piletikontrolöride jaoks ei ole vaja luua eraldi asutust. Piisab, kui piletikontrolörid Tallinna linnavalitsuse palgale võtta ja ülejäänud komejandid parematele jahimaadele saata.

Korra ka numbritest. Viimasel ajal on Tallinnas äärmiselt populaarseks muutunud matemaatilised pressi teated, kus kuulutatakse erinevatest numbritest. Nii ka mupo puhul.

Tõlkides aga need numbrid inimkeelde, siis näiteks 24 tuhat m3 lume väljavedu tähendab tädi Maali keeles, et linnast veeti välja umbes 25 aia taguse jagu lund. Arvestades, kui suur on näiteks Nõmme, siis seda ei ole just liiga palju. Nii on lugu nende numbritega. Alati ei maksa neid üle tähtsustada. Ja see kehtib ka mupo efektiivsust ilmestavate numbrite kohta.

mupo ja takso 2

(Teoorias peaks mupo piraattaksondust ohjama. Praktikas ei lase mupo ennast piraattaksodel häirida)

Mina usun, et igas inimeses on killuke headust ja hoolivust ning seda ka Tallinna linnavalitsuse liikmetel. Seetõttu koputan nende südamele, et öelda: sõbrad, aeg on prioriteedid  ümber hinnata. Tallinn on drastiliselt vähendanud lasteaedade remontimiseks ja uute ehitamiseks mõeldud investeeringuid, kuid samas on kasvanud stabiilselt mupo eelarve rida.  Kas ei peaks kasvav trend olema vastupidine? Loogiline oleks ju ikka nii, et me investeerime rohkem tulevikku (ehk lasteaedadesse), mitte inimeste hirmutamisse (ehk muposse).

Siit ka minu ettepanek. Suunata Munitsipaalpolitsei Ametile ettenähtud 48,9 miljonit krooni  Tallinna lasteaedadele lumekoristamiseks ja remonditöödeks ning soetada lastele vajalikke õppevahendeid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga