Millal hakkavad linnajuhid kuulama inimesi?

20100310_6nne_volikogus_1-300x200Märtsis korraldab linnavalitsus rahvaküsitluse teemal, kas Tallinna ühistransport võiks olla tasuta. Nagu ütleb Taavi Aas, siis küsitluse eesmärk on teada saada tallinlaste arvamus.

On igati kiiduväärt, kui linnavalitsus oma tegevustes lähtub inimeste soovist. Paraku Tallinna linnavalitsus nii ei tegutse. Nõmme elanikud on korduvalt öeldnud, et soovivad tagasi buss nr 23 vana marsruuti. Kuid see palve on läinud kui kurtidele kõrvadele. Kui minu pinginaaber volikogus Eero Merilind eelmisel aastal küsis Taavi Aasalt, et kas linn võtab inimesi kuulda ning buss nr 23 hakkab taas bussijaamani sõitma, siis pika demagoogia sisse põimitud vastust oli EI. Peamiseks põhjenduseks oli raha puudus.

Mina arvan, et tegelik põhjus on arrogantsus ja suutmatus linna rahakotti mõistlikult kasutada. Kui linn jätaks ära plaanitava rahvaküsitluse (selle vastus on põhimõtteliselt ette teada, küsimus on ainult tulemuse protsendis), siis oleks kolmandik buss nr 23 vana marsruudi taastamiseks vaja minevast rahast olemas.

Lootuses, et linnavalitsus hoolib Tallinna elanikest ja nende arvamusest, tegin ma uue katse teada saada, millal linn pikendab bussi nr 23 sõitmist bussijaamani.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga