Kokkuhoid inimeste turvalisuse arvelt on vale

lampViimaste päevade valguses (hmm…valguses, irooniline mis?) tuletan ma Tallinna linnapeale meelde, et kokkuhoid inimeste turvalisuse, korras teede ja laste arvelt tuleb lõpetada. Linna pimendamise asemel väärivad inimesed valgustatud, puhtaid ja korras tänavaid.

Kui kolm aastat tagasi linnavalitsus hakkas viljelema kokkuhoiupoliitikat inimeste heaolu arvelt, siis esmalt ma arvasin, et tegu on kellegi meeltesegaduses tehtava eksperimendiga. Üle kolme aastat on aeg edasi läinud ja paraku ei ole muutunud mindagi. Jätkuvalt eelistab meie “hooliv” linnavalitsus kallata raha propagandakuludesse ning seda tallinlaste heaolu ja turvalisuse arvelt.

Ma ei saa nõustuda kuidagi abilinnapea Kalle Klandorfi väitega, et Tallinna Televisioon ja tänavate valgustamine ei ole omavahel seotud. Linnavalitsuse kasutada on kogu Tallinna eelarve ning see on nende otsustada, millist kulurida suurendada ja millist vähendada. Näiteks viimase nelja aastaga on keskerakondlik linnavalitsus otsustanud, et pealinna tänavate valgustamine ei ole oluline ning selle rahastust on vähendatud ca 13% (2009 – 6 780 000€, 2012 – 5 943 785€). Samal ajal on aga äärmiselt oluline olnud linna meediakuludesse raha valamine, mille tulemusel on need tänaseks võrreldes 2009. aastaga tõusnud üle 120% (2009 – 1 797 3929€, 2012 – 3 984 420€).

Minu ettepanek Tallinna linnavalitsusele on, et pealinna tänavate pimendamisega saadav 1 267 992 euro suurune kokkuhoid leitaks teistest valdkondadest. Olgu selleks näiteks linna ametiasutuste igapäevaste majandamiskulude kokkutõmbamine või linnavalitsuse üle 3-miljonilisest propagandakulust, ajalehtede, tele- ja raadiosaadete väljaandmisest loobumine.

Tallinna linna eelarve kasutamise üle otsustab täna Keskerakond ning praegu on nende otsus vähemaks võtta tänavavalgustuse rahasid, mitte Tallinna Televisiooni rahasid. Ma siiralt loodan, et see otsus vaadatakse ümber ning Tallinna pimendamine lõppeb.

Kuid nagu ütleb Andrus Kivirähk: ainult kuu ja tähed pakuvad kaitset ja tröösti. Neid Tallinna linnavalitsus ära puhuda ei suuda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga