Kelle abiga saab korda tehtud Kalevi staadion?

10306077_10204254326429503_6993856412240590690_n

12. veebruaril teatas Tallinna linnapea, et tema tuleb Kalevi spordiseltsile appi ja teeb Kalevi staadioni korda. Selleks sõlmiti koostööleping spordiseltsi ja linna vahel. Minu meelest on see tervitatav otsus. Samuti usun, et tubli enamus inimesi on Kalevi staadioni remondi poolt, et sellest 2019. aastaks teha uhke kodu tippsportlastele, rahvasportlastele ja tantsijatele. Paraku on reaalsus see, et ainult heast tahtest suurejooneliseks staadioni remondiks jääb väheseks. Ja olles kogenud, et alati ei ole linnapea lubaduste ja nende täitmiseks vajalike investeeringute eraldamise vahel võrdlusmärki, siis koostasin ühe arupärimise talle. Saamaks kindlust, et linn on lisaks ilusatele lubadustele valmis seda ettevõtmist järgmistel aastatel ühe osapoolena ka rahastama.

Ma siiralt loodan, et seekord on lubaduste taga valmisolek leida selle täitmiseks vajalikud vahendid. Kalevi staadion tuleb korda teha, et meie rahvatantsijatel ja võimlejatel oleks ilus koduväljak, kus tähistada uhkelt 2019. aastal laulupeo 150. juubelit.

 

Lp linnapea

12. veebruaril sõlmisite Tallinna linna esindajana Eesti Spordiseltsi Kalev presidendi, Kaitseliidu ülema, brigaadikindrali Meelis Kiiliga heade kavatsuste kokkuleppe Eesti Spordiselts Kalevi ja Tallinna linnavahel, mille eesmärgiks on aidata ühiselt kaasa Kalevi Keskstaadioni rekonstrueerimisele rahvusvahelistele nõuetele vastavaks Eesti Rahvusstaadioniks.

Linnavalitsuse pressiteatest saab lugeda, et linn otsustas Tallinn spordiseltsile appi tulla ja staadioni korda teha. Rekonstrueerimise tulemusena valmib aastaks 2019 spordikompleks, mis koosneb staadionist, harjutusväljakust, treening- ja klubiruumidest ning sporditegevust toetavatest ruumidest – spordiadministratsioon, ravi- ja füsioteraapia ning majutus ja teenindusruumid.

Tegu on äärmiselt tervitatava linnapoolse otsusega. Olen nõus, et Kalevi staadion võiks olla tulevikus Tallinna üks esindus staadionitest. Miks mitte rahvusstaadion, mis on armastatud suursündmuste ja rahvasündmuste toimumispaik. Isiklikult toetan seda mõtet.

Arvestades spordiseltsi ja linna vahelist kokkulepet ning Teie välja ütlemisi, siis võib järeldada, et Tallinna linn on valmis investeerima Kalevi staadioni remonti. Sellega seoses palun Teil vastata järgnevatele küsimustele:

  1. Kas on teada Kalevi staadioni rekonstrueerimise maksumus või selle hinnanguline suurusjärk?
  2. Millises suurusjärgus ehk kui palju on Tallinna linn valmis investeerima Kalevi staadioni rekonstrueerimisse?
  3. Kas vajalikud vahendid planeeritakse järgmiste aastatel Tallinna linnaeelarvesse?
  4. Millal on planeeritud algatada Staadioni tn 3 detailplaneering?
  5. 12.02.2015 linnavalitsuse pressiteates on kirjas, et detailplaneering koostatakse laiapõhjalises huvigruppide koostöös? Kuidas see välja näeb ja kui on planeeritud selles osas huvigruppidega kohtumine, siis millal see aset leiab?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga