Hiiu tänav 2013. aastal kapitaalremonti

Mina arvan, et Hiiu tänava remontimine järgmisel aastal on üksnes linnavalitsuse tahtmise taga kinni. Kuidas nii? Sest Tallinn saab 2013. aastal riigilt teede kordategemiseks lisaraha ca 1,14 miljonit eurot.

DSCF097015. detsembril 2011 andsin ma abilinnapea Kalle Klandorfile üle 347-e Nõmme inimese palve remontida käesoleval aastal Hiiu tänav. See osa, mis jääb Pärnu maantee ja Vabaduse puiestee vahele.

Inimeste soov oli siis ja on tänaseni, et Hiiu tänaval oleks turvaline ja mugav liigelda. Seda nii perega jalutades kui  jalgratta või autoga sõites. Kahjuks ei leidnud Tallinna linnavalitsus võimalust Nõmme elanike soovi täita.

4. jaanuaril 2012 andis mulle viisakas eitavas vastuses Tallinna Kommunaalameti juhataja asetäitja teada, et nendele on Hiiu tänava remondi vajadus teada. Kuid linnavalitsuse poolt teederemondiks planeeritud summad ei võimalda Hiiu tänavat 2012. aastal korda teha.

Küll aga lubas vastaja, et Hiiu tänava remondivajadustega arvestatakse 2013. aasta kapitaalremondi ja rekonstrueerimise objektilise kava koostamisel.

Ma loodan, et seekord mehed peavad oma antud sõna ning 2013. aastal saab ammu lubatud teeremont tehtud. Vabandusi rahapuudusest ja riigi süüdistamist ei tahaks ma enam kuulda, sest järgmisel aastal suureneb riigipoolne toetus kohalike teede hooldamiseks 64%. Tallinna jaoks tähendab see ca 3 miljonit eurot teede remontimiseks, mis on 1,14 miljonit eurot rohkem kui sellel aastal.

Selleks, et Kalle Klandorf ei saaks hiljem öelda, et keegi ei ole juhtinud tema tähelepanu Hiiu tänava kapitaalremondi vajadusele, edastasin abilinnapeale volikogus arupärimise. Sisu on sellel lihtne. Palun tal vastata ühele küsimusele ja teha seda ausalt.

Küsimus on:  kas Tallinna linnavalitsus eraldab Tallinna linna 2013. aasta eelarvest Hiiu tänava kapitaalremondiks vajalikud vahendid?

Hiiu tänav on autodele ja ühistranspordile sõidetamatuks muutunud. Elanikele rohket vibratsiooni ning müra tekitava Hiiu tänava täielikku remonti ei ole võimalik enam edasi lükata, see tuleb ära teha järgmisel aastal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga