Visadus viib sihile – Nõmme jääb alles

Lugesin täna Postimees Onlinest uudist, et linnavalitsus on otsustanud linnaosad alles jätta. Ma ütleks: lõpuks ometi, Nõmme jääb ikka alles! Mul on hea meel, et linnavõim on Reformierakonna survel linnaosade säilimise osas aru pähe võtnud.

Veidi üle aastat tagasi algatas Keskerakonna fraktsioon eelnõu, millega sooviti kaotada Tallinna linnaosad. Muudatuse eesmärgiks oli mitte kulude kokkuhoid, vaid soov moodustada Tallinnas üks valimisringkond, millega sooviti tagada Keskerakonnale soodsam valimistulemus.

Toona kogusime linnaosade säilimise toetuseks 14 000 tallinlase allkirja.

ma armastan Nõmmet allkirjad

Kahjuks jäid siis linnavalitsuse silmad ja kõrvad suletuks ning teerullina sõideti üle pealinlaste soovist linnaosad säilitada.

Siiski, siiski väike vastutulek (näiliselt) linlastele tehti. Kuna linnaosade kaotamise plaan tehti rutakalt ning linnaosade kaotamine oleks tähendanud mitmele keskerakondlasest linnaosa vanemale töö kaotamist, siis otsustati linnaosade kaotamine lükata aastasse 2011.

Peale eelmisel aastal toimunud kohalikke valimisi kirjutasid keskerakond ja sotsiaaldemokraadid ühiselt oma koalitsioonileppesse, et nad pooldavad linnaosade säilimist. Päriselus on nende samade erakondade eestvedamisel viimase viie kuu jooksul kaks korda tagasi lükanud opositsiooni esitatud eelnõu, millega sooviti linnaosad säilitada. Põhjenduseks toodi soov teha linnaosades suuremaid muudatusi. Nagu näha olid need põhjendused pelgalt tühi loba, sest täna ütleb linnavalitsus ka ise, et mingeid struktuurseid muudatusi ei plaanita teha. Ma kahtlen, et Tallinna juhid jaanuari lõpus, mil nad RE ja IRLi linnaosade kaotamist tühistava eelnõu vastu hääletasid, nende muudatuste mitte tegemist ei teatud. Pigem tundub, et tänane linnavalitsus on põhimõtteliselt otsustanud opositsiooni eelnõusid mitte toetada, kuidas muidu aru saada nende korduvatest veiderdamistest linnaosade alles jätmise ümber.

Olgu kuidas on selle keskerakondliku (vabandust kesikute ja sotside) linnavalitsuse teerulliga, aga nende otsus säilitada Tallinnas linnaosad on igati tervitatav.

Kõigi linlaste huvides on korras ja puhtad tänavad. Niisamuti on oluline, et linnaosa hoitaks ja arendataks edasi. Linnaosad on erinevad ja seetõttu ei saa Nõmme probleemidele läheneda samamoodi nagu Lasnamäe omadele. Kui linnaosad oleks kaotatud, siis ei oleks tagatud see, et linnavõimu juures oleks kõigi linnaosade esindajad. Samuti on oluline ka ajalooliste linnaosade, nagu Nõmme ja Pirita, identiteedi ja eripära säilimine.

Kõigi eelpool toodud põhjuste pärast on väga oluline linnaosade säilimine.

Ma juba ootan, millal on see eelnõu volikogus, et saaksin küsida linnavalitsuse esindajalt, miks siiani ei ole toetatud opositsiooni samasisulisi eelnõusid. Ja kuigi ma tean, et ühtegi arvestatavat põhjendust mulle öelda ei osata, siis mina olen rohkemaks suuteline kui tänased linna juhid. Mina suuda toetada mõistlike asju ning hääletan kindlasti linnaosade säilimise poolt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga