Reformierakond: Tallinna ombdusmani ametikoht on tarbetu

märts 10

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni ja õiguskomisjoni liikme Õnne Pillaku arvates on Toomas Vitsuti algatatud munitsipaalombudsmani ametikoha loomise plaan ebamõistlik ning hinnanguks linnavõimu kehvale tööle, teatab erakond.

6nne_volikogus-1

“Ombudsmani ametikoha tegemise plaaniga tunnistab volikogu esimees Toomas Vitsut, et tänane linnavõim ei saa kodanikega suhtlemisega hakkama,” ütles Pillak. “Kui kodanikele ei vastata või probleemid ei lahene, siis uue ametkonna tekitame ei saa olla lahendus.”

Pillak ei näe vajadust uue ametikoha järele, sest ombudsmani ülesandeid täidab Eestis õiguskantsler. “Probleemide korral linnavõimuga saavad tallinlastel pöörduda õiguskantsleri Indrek Tederi poole. Lisaks on teatud küsimustega võimalik pöörduda ka Euroopa Liidu ombudsmani ning Harju maavanema poole,” lisas Pillak. “Minu hinnangul on Tallinna kui omavalitsuse järelevalvesüsteem piisavalt tõhus.”

Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer ei pea samuti uue kõrgelt tasustatud töökoha loomist Tallinnas vajalikuks. “Ajal, mil kõik peaksid kokku tõmbama, soovib Tallinna linn luua ametikoha, mis sisulisel dubleerib õiguskantsleri ülesandeid,” selgitas Holsmer. “Reformierakonna fraktsiooni arvates on uue institutsiooni loomine tarbetu.”

Linnavolikogu esimees Toomas Vitsut algatas eelmisel volikogu istungil Tallinnasse ombudsmani institutsiooni loomise idee. Vastav eelnõu on arutlusel tänasel linnavalitsuse istungil.