Reformierakond: maamaksust tuleb vabastada kõik Tallinna koduomanikud

ma ei armasta maamaksuKommenteerides täna Tallinna linnavalitsuse otsust vabastada maamaksust pensionnäridest koduomanikud, tunnustab Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Õnne Pillak linnavalitsust pensionäride ja represseeritute maamaksust vabastamise eest. Pillak leiab aga, et kodualusest maamaksust tuleks vabastada kõik Tallinna elanikud.

“Tallinn peaks eesmärgiks seadma pealinlaste eluolu parandamise päriselt, mitte näiliselt. Kui linnavalitsus lõpetaks kallid, kuid mõttetud puude- ja kartulijagamise kampaaniad, võiks linnavõim koduomanikud koormavast maamaksust vabastada. Täna tasutakse sellesama maamaksu eest Tallinna enda reklaamikampaaniad,” selgitas Pillak.

Volikogu liige tuletas meelde, et Reformierakond on visalt seisnud selle eest, et linnavalitsus pealinna koduomanikud maamaksust vabastaks. “Kahjuks ei mõista linnavalitsus, et inimestelt kogutav maamaks on ebaõiglaselt suur. Pigem püütakse leida vabandusi, miks maamaksu ära kaotada ei saa. Varem oli selleks põhjenduseks linna kanalisatsiooni ehitamine. Tänaseks on sellega aga lõppjärku jõutud,” ütles Pillak.

Pillak tuletas meelde, et maamaksuseaduse kohaselt on kohalikel omavalitsustel võimalus kuni 3000 ruutmeetri ulatuses kodualune maa maamaksust vabastada. Tallinn ei ole seda võimalust tänaseni kasutanud.

Lisainfo:

Õnne Pillak
Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liige
onne@reform.ee

53305033

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga