Reformierakond: Keskerakond ajab jälle Tallinnaga rahakotid omavahel segi

Õnne2Tallinna linnavolikogu reformierakonna fraktsiooni esimehe Õnne Pillaku sõnul on linnale kuuluva Toom-Rüütli 3/5 pindade üürimine Keskerakonnale järjekordne näide Keskerakonna ja linnavalitsuse omavahelisest skeemitamisest.

“See on sulaselge näide, kuidas Keskerakonna ja Tallinna linna rahakotid omavahel taas segi aetakse,” vahendab reformierakonna pressiesindaja Pillakut.

“Kui tarbijahinna tõusuga oli senise lepingu järgi tõusnud ka ruumide üürihind, siis Kesklinna valitsuse uue enampakkumise väljakuulutamisel sellest madalama alghinna määramine on sulaselge Keskerakonna soosimine,” leidis Pillak.

Pillaku sõnul ei ole aktsepteeritav vanalinnas Keskerakonna ruumide üürihinna vähendamine ca neljandiku võrra, kui pole täidetud isegi investeerimiskohustust ja varem on esinenud üürivõlga ehk tegu pole usaldusväärse maksekäitumisega.

“Keskerakonna ja linnavalitsuse skeemitamine Toom-Rüütli tänava majaga vajab lähemat uurimist ning seetõttu teeb Reformierakonna fraktsioon vastava ettepaneku ka revisjonikomisjoni 2012. aasta kontrollimiste plaani,” ütles Pillak.

Äripäev kirjutas täna, et ehkki Keskerakond ei ole senini täitnud Tallinna linna ees investeerimiskohustust, üüritakse Toom-Rüütli 3/5 linnale kuuluvad pinnad jälle Keskerakonnale. Uue lepinguga väheneb üürisumma 353 euro võrra kuus.

Veel eelmisel aastal oli Keskerakond linnale üüri eest võlgu, juuni alguse seisuga ulatus summa 13 226 euroni. Kesklinna valitsuse kinnitusel on erakond praeguseks üürivõlad ära maksnud.

Delfi, 15.02.2012.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga