Õnne Pillak: Tallinna lasteaedade säästurežiim peab lõppema

2012-05-22 17.49.35Head lastekaitsepäeva! Tallinna linn lubas ehitada-taasavada 13 uut lasteaeda ja remontida 14. Ehitati-taasavati 4 ja remonditi 1. Muide, ka lasteaedade investeeringute eelarvet vähendati 95%.

Haridus- ja kultuurivaldkond on pealinna üks olulisimaid. Samas on aastaid Tallinna üheks põletavamaks probleemiks lagunevad ja alarahastatud lasteaiad. Probleemile lahendust leida linnavalitsus aga ei taha.

Kolm aastat tagasi tuli Tallinna linnal kärpida oma eelarvekulutusi ja esimesena alustati kokkuhoidu just lasteaedadest. Hoolimatus ja ükskõiksus laste ja lapsevanemate vastu on tänase linnavalitsuse jaoks saanud loomulikuks. Olukord on aastatega vaid hullemaks läinud.

Reformierakonna fraktsiooni poolt oleme volikogus korduvalt teinud ettepanekuid lasteaedade rahastamise suurendamiseks. Samuti algatasid tallinlastest lapsevanemad eelmisel aastal ise eelnõu, mis oleks lasteaedade olukorda paremaks muutnud. Kuid ei meie ega linlaste endi poolt pakutud ettepanekuid ei ole linnavalitsuse poolt arvesse võetud.

Ka ei ole linnavalitsus olukorra parandamiseks ise mitte midagi ette võtnud. Alates käesolevast aastast otsustati vähendada linna poolt lasteaedade pearaha 2006. aasta tasemele ning tõsta lapsevanemate käest küsitavat kohatasu.

Tänane linnavalitsus mängib lastevanemate tunnetel ja emotsioonidel. Laste heaolu lasteaedades peaks tagama linn, sest lapsevanem on oma panuse kohatasu kaudu juba tasunud. Kuid täna, teades et vanemad soovivad oma lastele parimat, loodetakse just nende lisapanustamisele korjanduste ja annetuste näol.

Tallinna lapsed väärivad kaasaaegseid, sooje ja turvalisi lasteaedasid koos motiveeritud õpetajatega, kuhu laste vanemad saaksid nad rahulikult päevaseks tööajaks jätta. Paraku on Alextänase linnavalitsusega selline tulemus kauge helesinine unistus. Kuid see unistus oleks võimalik ja vajalik täide viia.

Selleks tuleb lõpetada tänane lasteaedadele pealsunnitud säästurežiim, mille tulemusel on nende igapäevane olukord aasta-aastalt pidevalt halvemaks muutunud. Tallinna lasteaiad väärivad linnavalitsust, mis hoolib.

(Delfis, 01.06.2012)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga