Õnne Pillak: rahvaküsitluses võiks samahästi inimestelt küsida, kas nad soovivad linnalt palka

3938112553_dd5b557834[1]Tallinna linnapea Edgar Savisaar pakub välja, et 2013. aastal on ühistransport tallinlastele tasuta. Tallinna volikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Õnne Pillaku arvates peaks maksumaksjate raha nelja tuule poole loopimise asemel linn võtma hoopis eesmärgiks ühistransporditeenuse arendamise.

“Tasuta lõunaid ei ole olemas, järelikult tuleb see raha kellegi arvelt leida. Ainuüksi piletimüügist saamata jääv tulu käesolevat aastat arvestades oleks ca 20 miljonit eurot. Kelle arvelt see raha võetakse? Kas see tuleb teede remondist või kui mitmekordseks tõstab linn selleks mittetallinlaste piletihinna,” küsis Pillak.

Tallinna ühistranspordi kasutajaid oleks oluliselt rohkem ja nende meel rõõmsam, kui selle kvaliteet oleks parem, kaasaegsem. “Propagandistlike loosungitega „Kõigile tasuta transport“ pakutavat teenust paraku paremaks ei muuda,” selgitas Pillak Delfile.

“Mina ei näe linna poolt korraldataval rahvaküsitlusel mõtet – sama hästi võiks inimestelt küsida, kas nad soovivad, et linn hakkaks neile palka maksma. Rahvaküsitluse näol on tegu Tallinna maksumaksjate raha ebaotstarbeka kasutamisega,” leidis Pillak.

Delfi, 11.01.2012.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga