Õnne Pillak: linnavalitsus varjas inimeste eest maksutõusu

Õnne2Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Õnne Pillak on seisukohal, et Tallinna linnavalitsuse teavitustöö maamaksu tõusu osas oli ebapiisav, ning esitas 23. veebruari volikogu istungil selle kohta linnapea Edgar Savisaarele arupärimise.

„Kodualuse maa maamaksust vabastamist reklaamiti linnavalitsuse poolt suurelt ning info selle kohta jõudis ilmselt suurema osa linlasteni,” tõdes Pillak. “Maamaksu tõstmine 67% võrra jäi aga mainimata, kuigi see puudutas väga paljusid noori peresid, pensionäre ja ka teisi tallinlasi, kelle kodualune maa on mingil põhjusel ärimaa sihtotstarbega, kelle kinnistu ületab 1500 m2 piiri, kelle kortermajas asub ka mõni kauplus või büroo.”

 „Tegu on taaskord linnavalitsuse näilise hoolivusega, mille varjus linn tänu üüratule maksutõusule hoopis üle kahe miljoni euro lisaraha teenib,” selgitas Pillak. “Inimestelt võetakse suuremat koormist, et täita keskerakondliku laristava majandamise tõttu tekkinud eelarveauke.”

„Ootame linnavalitsuselt plaani, kuidas lahendatakse ebaõiglane olukord koduomanike osas, kelle kodualune maa on neist mitteolenevatel põhjustel ärimaa sihtotstarbega,” teatas Pillak, kelle arvates tuleb koduomanikke kohelda võrdselt, erinevalt linnavalitsuse praegusest suhtumisest.

Delfi, 26.02.2011.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga