Millised on Sinu kokkupuuted mupoga?

Tallinna Munitsipaalpolitsei (Mupo) peaks olema asutus, mis on loodud selleks, et pealinna elanike ja külaliste elukeskkonda muuta turvalisemaks. Vähemalt sellist kaunist põhjendust mupo olemasolule olen mina kuulnud.

Vaadates nüüd päriselu, siis mina ei ütleks, et mupo minu või paljude teiste tallinlaste elu eriti turvalisemaks on muutnud. Pigem on tegu naerualuseks muutunud pundiga, kes peamiselt tegelevad pealinlaste kiusamisega.

Toon vaid mõned näited.

2009. aasta sügisel pöördus minu poole Nõmme lastesõim Hellik murega, et mupo trahvib nende sõime lapsevanemaid. Skeem on lihtne: tuleb lapsevanem ja läheb sõime, nurga tagant hiilib välja mupolane, kes teeb kiirest-kiirest trahvi ja lahkub. Korrektsuse huvides olgu mainitud, et sõime ees on parkimine ja peatumine keelatud. Samas selle asemel, et tulla ja juhtida lapsevanema tähelepanu keelule, ootab mupolane kuni vanem on lahkunud, et saaks ikka raha sisse kasseerida.

Teine näide on Nõmme väikestelt tänavatelt. Kes Nõmmel on käinud, teavad, et väikeste tänavate sõidutee ja aia vahele jääb paljudes kohtades haljasala, kus on aeda sõitmiseks autovärava juures sissesõidutee. Mina olen nõmmekas olnud 27 aastat ning siiani on nendel sissesõiduteedel autod seisnud, ilma et hiljem kojamehe vahelt trahvikviitung oleks leitud. Eelmise aasta jõuludest tuleb aga olla ettevaatlik, sest parkides auto värava ette sissesõiduteele pargitakse tegelikult haljasalale ning oh õnne mupolasele, tema saab võimaluse jälle trahvi teha!

Kolmanda näite toon ajakirjanduse vahendusel meie kõigini jõudnud juhtumist Kristiinest, kus Keemia tänavale paigaldati parkimiskeelu märk alale, kus varem võis tasuta parkida. Teatavasti ei tohiks veel 24 tundi peale märgi paigaldamist sõidukeid ära teisaldada. Keemia tänaval see nii ei olnud, tublid mupolased tulid trahvima ja autosid teisaldama kohe.

Need on vaid mõned stiilinäited mupo tööst.

mupo

Hea pealinlane, kui ka Sinul on „humoorikaid” kokkupuuteid mupo ja parkimistrahvidega, siis anna nendest mulle teada aadressil: onne.pillak@tallinnlv.ee.

Ehk suudame koos näidata Tallinna juhtidele kui ebakvaliteetne on  Tallinna Munitsipaalpolitsei töö ning veenda neid, et mupo peale tallinlaste raha kulutamine tuleks lõpetada.

4 mõtet “Millised on Sinu kokkupuuted mupoga?” kohta

  1. Probleem pole mitte ainult mupsikutes, vaid riigikorralduses üldiselt, kus võimul on vormimüts pähe sooninud ja aju verevarustust tugevalt pärssinud. Siia loetelusse tuleks mõelda nii halb kui seda Teil v´b olla lugeda ei ole, ka reformierakondlik kohukeste süsteem kuni riigikohukeseni välja, kes selliseid kodnike mõnitamisi oma lahendites ja tihti ka menetlusnorme rikkudes takka kiidab.

    Tuginen Põhiseaduse preambulale (õigus tuleb õigluse järel) ja Põhiseaduse § 19 (üldine tegutsemisvabadus).

    Kui maa peale laskuda, siis tuleks Nõmmel läbi viia liikluskorralduslik audit, kindlasti vältida töögrupis Transpordiameti ajkääbikuid ja linna poolt lepingutega äraostedud firmasid (näiteks Stratum). Auditi eesmärk oleks piirnagute ülevaatamine.

    Kohalikul võimul õpetada vähemalt siis mupsikutele ja sinistele pederastidele Põhiseadus selgeks.

  2. Kuna mu meiliaadress on teile näha jak ui huvitab näiteks, kuidas kohalik võim õigustas Nõmme põhikooli ees olevat Raudtee tänava sulgemist, siis kõige lihtsam oleks teil minuga kokku saada ja ma võiksin KOV-i ja muude jopskitega peetud kirjavahetust teile näidata. Asjas oli sees ka Linnaplaneerimisamet, kes sellise laienduse prokti teadvalt ebaseadslikult hek kiitis ja kelle tegevuse kohta linna sisekontroll algatas minu taotlusl menetluse, mis lõooes teadagi kuidas.

  3. Ma ei taha siis rohkem läbustada, kuid loodan, et jõudsite veendumusele, et probleem pole mitte ainult mupos, vaid terves jeesti riigi toimimises, mis on Põhiseaduses kirjapandust taandunud väga kaugele. Näiteks värske otsus riigikohukese laualt http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-1-1-8-10, mille puhul ma ei heida kohukestele ette, et pätt saadi puuri, vaid seda, KUIDAS ta puuri saadi (süütuse presumtsioni (in dubio pro reo) rikkumine ehk isik peab süüdistuse ümber lükkamiseks ja oma süütuse tõestamiseks esitama ise “eluliselt usutava versiooni” ehk asuma “aktiivsele kaitsele”, telefoni jälitamine sellisel kombel, kaudsete tõendite najal süüdi mõistamine). Kuna reform ja IRL on hetkel võimul, siis tasuks vahel ka oma “sõprade” toimetamisele pilk peale heita- uskuge, see pole teps mitte roosiline.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga