Millised on Sinu kokkupuuted mupoga?

märts 07

Tallinna Munitsipaalpolitsei (Mupo) peaks olema asutus, mis on loodud selleks, et pealinna elanike ja külaliste elukeskkonda muuta turvalisemaks. Vähemalt sellist kaunist põhjendust mupo olemasolule olen mina kuulnud.

Vaadates nüüd päriselu, siis mina ei ütleks, et mupo minu või paljude teiste tallinlaste elu eriti turvalisemaks on muutnud. Pigem on tegu naerualuseks muutunud pundiga, kes peamiselt tegelevad pealinlaste kiusamisega.

Toon vaid mõned näited.

2009. aasta sügisel pöördus minu poole Nõmme lastesõim Hellik murega, et mupo trahvib nende sõime lapsevanemaid. Skeem on lihtne: tuleb lapsevanem ja läheb sõime, nurga tagant hiilib välja mupolane, kes teeb kiirest-kiirest trahvi ja lahkub. Korrektsuse huvides olgu mainitud, et sõime ees on parkimine ja peatumine keelatud. Samas selle asemel, et tulla ja juhtida lapsevanema tähelepanu keelule, ootab mupolane kuni vanem on lahkunud, et saaks ikka raha sisse kasseerida.

Teine näide on Nõmme väikestelt tänavatelt. Kes Nõmmel on käinud, teavad, et väikeste tänavate sõidutee ja aia vahele jääb paljudes kohtades haljasala, kus on aeda sõitmiseks autovärava juures sissesõidutee. Mina olen nõmmekas olnud 27 aastat ning siiani on nendel sissesõiduteedel autod seisnud, ilma et hiljem kojamehe vahelt trahvikviitung oleks leitud. Eelmise aasta jõuludest tuleb aga olla ettevaatlik, sest parkides auto värava ette sissesõiduteele pargitakse tegelikult haljasalale ning oh õnne mupolasele, tema saab võimaluse jälle trahvi teha!

Kolmanda näite toon ajakirjanduse vahendusel meie kõigini jõudnud juhtumist Kristiinest, kus Keemia tänavale paigaldati parkimiskeelu märk alale, kus varem võis tasuta parkida. Teatavasti ei tohiks veel 24 tundi peale märgi paigaldamist sõidukeid ära teisaldada. Keemia tänaval see nii ei olnud, tublid mupolased tulid trahvima ja autosid teisaldama kohe.

Need on vaid mõned stiilinäited mupo tööst.

mupo

Hea pealinlane, kui ka Sinul on „humoorikaid” kokkupuuteid mupo ja parkimistrahvidega, siis anna nendest mulle teada aadressil: onne.pillak@tallinnlv.ee.

Ehk suudame koos näidata Tallinna juhtidele kui ebakvaliteetne on  Tallinna Munitsipaalpolitsei töö ning veenda neid, et mupo peale tallinlaste raha kulutamine tuleks lõpetada.