Mereranda Nõmmel pole, kuid korraliku väliujula saaks küll

Tuleb tunnistada, et miski pole päris täiuslik. Nii ka Nõmme puhul.

Kuigi meil on kaunis loodus, suurepärased sportimise ja vaba-aja veetmise võimalused, toredad inimesed, puudub meil siiski mererand. Meil on mõned kaunid karjääri- ja parditiigid ning allikad, aga merd meil siiski pole.

Peale Stroomi ranna ja promenaadi renoveerimist olen kadestanud Põhja-Tallinna ja Haabersti elanikke. Ja justkui korralikust rannast veel vähe oli – eelmisel aastal valmis ka suurepärane Rocca promenaad (aitäh idee autorile – Taavi Rõivasele).

Mulle väga meeldib meri. Kui mul on tarvis oma mõtetes selgusele jõuda, lõõgastuda või lihtsalt mõnusalt aega veeta, siis võib mind leida sageli Laulasmaal merekaldalt. Miks? Meri lihtsalt teab vastuseid…

Olen nõus vana Glehniga, kes  arvas, et merepiir tuleks Nõmmeni nihutada J. Realistina tean, et see on utoopia. Küllap teadis seda ka Nikolai von Glehn.

Kuigi Nõmmel ei ole mõnusat mereranda, on tänu Johan Mustale nõmmekate käsutuses mõnusad välibasseinid. Trummibassudena tuntud ujumiskompleks on nõmmekate seas olnud popp ajaveetmispaik vahelduva eduga juba 75 aastat. See koht on võitnud ka ülejäänud Tallinlaste südamed. Aga Nõmme supluskompleks ei ole alati olnud ainult elanikele mõeldud suvituspaik. Umbes 70 aastat tagasi toimusid Nõmme basseinides nii Eesti Meistrivõistlused ujumises kui ka erinevad rahvusvahelised võistlused.  Vähesed teavad, et 1939. aastal püstitas just nendes basseinides laulja Georg Ots Eesti rekordi 800 m ujumises.

18408

Sel nädalal külastasime Nõmme halduskogu haridus-, kultuuri- ja spordikomisjoni liikmetega   Nõmme spordikeskust (endist Nõmme supluskompleksi), kus muuhulgas oli arutusel Nõmmele välisujula rajamise idee.  Spordikeskuse juhataja Toomas Klaseni sõnul on neli aasta tagasi avatud renoveeritud basseinid tänaseks saavutanud populaarsuse peamiselt linnaelanike seas, kuid minu arvates oleks päris uhke öelda, et Eesti ainuke väliujula, mis vastab Euroopa nõuetele, asub Nõmmel.

Selleks, et Nõmmel oleks Eesti ainus väliujula, polegi ülemõistuse palju tarvis teha, sest renoveeritud basseinides on suur töö juba ära tehtud. Vaja oleks basseinid varustada korraliku puhastamissüsteemi ja küttesüsteemiga, mille tulemusena oleks basseinides vesi kogu aeg puhas ja vähemalt + 25 kraadi. Lisaks on spordikeskuse territooriumile tarvis paigaldada riietusruumid, kus oleks ka pesemisvõimalused.

Kui see idee realiseeruks, siis ei peaks ma enam rannamõnusid nautivaid Tallinna elanikke kadestama, sest saaksin suve läbi basseinides ujuda, kus vesi on stabiilselt +25 kraadi ning puhas – ei mingeid vetikaid!

tee_puuduv_pilt

Küll oleks uhke, kui Nõmme basseinide 80. juubeli puhul toimuksid Nõmmel rahvusvahelised ujumisvõistlused Nõmme Cup 2015.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga