Korp versus Vakra ehk pada sõimab katelt

NõmmeViimastel päevadel on Nõmme kohale tumedad pilved kogunenud. Need ei ole sügisesed vihmapilved, vaid murepilved seoses nõmmekate raha kasutamisega.

Eelmisel nädalal jõudis Nõmme halduskogu liikmeteni teave Nõmme linnaosavanema Erki Korpi käesoleva aasta eelarvevahendite kasutamise kohta. Saadud informatsioon on murettekitav ja tehtud kulutused on küsitava väärtusega või põhjendamatud ja ei teeni linnaosa avalikke huve. Ei saa kuidagi pidada õigeks linnaosavanema kalleid välisreise, viinapudelitekomplektide ja kinkekaartide ostmist, samal ajal kui linnaosa eelarve on miinuses.

Ei läinud kaua mööda, kui Erki Korp esitas oma vastulause, süüdistades Rainer Vakrat tema ametiajal linnaosa raha ebamõistlikus kasutamises. Nimelt olla Vakra ostnud kinkekaarte toimetuleku raskustes peredele, mis kunagi nendeni ei jõudnud. Selle kohased materjalid anti Nõmme halduskogu liikmetele tutvumiseks ja seisukoha kujundamiseks eile. Vastupidiselt Erki Korpile tunnistab Rainer Vakra omalt poolt tehtud. Samas on kahetsusväärne, et praegune linnaosavanem eelistab peeglisse vaatamise asemel mööda linna otsida süüdlast enda tegudele.

Olles lugenud mõlema härrasmehe pihta visatud kriitikanoote, siis ei saa ma kummagi mehe käitumist õigeks pidada. Ma küll tunnustan Rainer Vakrat oma teo tunnistamise eest. Kuid kas selline raha väljapetmine, sest seda tema tegu oli, on õigustatud? Tegu on ikkagi valetamisega ja valetamist ma põhimõtteliselt heaks ei kiida, olgu siis selle eesmärk kui õilis tahes.

Puhkenud rahatüli arutas oma eilsel koosolekul ka Nõmme halduskogu ning pidas mõistlikuks hinnanguid rutakalt mitte anda.  Ühe häälselt otsustasime teha Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjonile ettepaneku laiendada linnaosavalitsuses tehtavat kontrolli. Täpsemalt soovime, et lisaks eelnevate aastate kulutustele kontrollitaks 2012. aasta septembrikuuni tehtud kulutusi, et tuua selgust endise ja praeguse linnaosavanema rahakasutus süüdistustele.

Kuid revisjonikomisjonide aruannete kõrval huvitab mind ka see, mida Erki Korpi kulutamistest arvab linnapea Edgar Savisaar, kes on tema Nõmme linnaosa vanemaks valinud. Kas ta on teadlik, et Nõmme linnaosa vanem on astunud üle linnapea kehtestatud reeglitest, mille kohaselt ei tohi linnaosa võtta rohkem kulutusi, kui kinnitatud eelarves ettenähtud? Kas tema arvates on normaalne, et Erki Korp kulutab linnaosa niigi miinuses olevat eelarvet Florida rannaliival „jokk“ ususeminaril käimiseks, samal ajal kui Nõmme lastesõime remonti vajavat tara parandatakse naabrite rahakoti abil? Linnaosal ei ole selleks raha. Kas linnapea kui linnaosavanema tegevuse järelvalveteostaja kavatseb Nõmme linnaosavanema finantsdistsipliini rikkumisega seoses midagi ette võtta? Enda küsimused esitan ma linnapeale tänasel linnavolikogu istungil. Loodetavasti määrab ta Erki Korpi vastutustundetule laristamisele õiglase karituse.

Roheliste väravate tänavEt lõpetada ikka heal toonil, siis tuletan meelde, et Nõmmel tehakse ka häid asju ning seda tänu särasilmsetele ja usinatele nõmmekatele. Juba sel pühapäeval toimub järjekordne Roheliste väravate tänav, mis seekord avab uksed Tähe pargis. Kohtumiseni pühapäeval, et tuua killuke päikest meie taevasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga